AfricaTwin.LT

Motociklų Honda XRV AfricaTwin (ir panašių) savininkų klubo forumas.
Dabar yra 29 Bal 2024, 09:03

Visos datos yra UTC + 4:30 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Mintys po baikerio žūties
StandartinėParašytas: 02 Gru 2012, 04:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Rgp 2011, 23:39
Pranešimai: 198
Miestas: Kaunas
Gal būt užvedu nereikalingą temą- banink, Konstantinai, jei reikia, bet per daug sunku tylėt.
Beveik 3 mėnesiai praėjo po vieno žmogaus žūties. Jis nebuvo man nei giminė, nei artimas bičiulis, nei ypač gerbiamas draugas- tiesiog pažįstamas žmogus, kuris mėgo greitį. Ir žuvo, vairuodamas Suzuki GSX-R 1000. Žuvo per kilometrą nuo namų...
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nu ... -59-247695
Tai ir neduoda kažkoks vidinis kirminas ramybės- KAS SEKANTIS??? O gal tai būsiu aš, o gal vėl kas nors iš pažįstamų....?? Kas gali pasakyt, ko reikia, kad truputi apsiramint, ir gyvent, kaip gyvenus. Dievu netikiu, velniu irgi, Jo didenybė Likimas... ? Rushanui likimas lėmė didelį sukrėtimą, bet jis, matosi, atrėmė smūgį. Pagarba jam už tai . O kiek kokių bėdų atsitiko tiems, apie kuriuos net negirdėjau?
O gal tai man tik laikinas psichinis nučiuožimas?? Šiaip stengiuosi niekam nerodyti savo būsenos, bet kiekvieną syk, grižus namo ir įvarius baiką į garažą, apsėda panašios nuotaikos. Ne išimtis ir šiandien, kada nelegaliai(be draudimo) pravažiavau miškais apie 50km... Ketinimai buvo kilnūs- išbandyt naujai įsigyto šalmo komfortą, o gavosi, kad vėl ir sustiprintai sukilo tos durnos nuotaikos...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Mintys po baikerio žūties
StandartinėParašytas: 02 Gru 2012, 19:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Sau 2011, 14:37
Pranešimai: 611
Miestas: Vilnius
Norėjosi kažką prasmingo parašyti, tačiau nesigavo... :-( todėl trumpai, galiu tik pasakyti, kad man labai padeda tikėjimas likimu (ką Tu paminėjai). Visada sau sakau, kad jei bus lemta, nereikes tau ir motociklo- nelaime gali laukti uz kampo einant pesciomis ar vaziuojant dviraciu... Taigi, jei bus Tau ar man lemta nukentėti nuo motociklo- taip ir atsitiks. O tos mintys gal taip pat lemtis- tam tikra apsauga... ;) Man jų taip pat iškyla, tačiau jos man nemaišo... ;)

_________________
IBA #53028


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Mintys po baikerio žūties
StandartinėParašytas: 02 Gru 2012, 22:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Sau 2012, 15:56
Pranešimai: 224
Miestas: Tonsberg Norway
visiskai pritariu Tomui... jeigu jau bus lemta, tai ir pescias eidamas gali namo negrizti... :twisted:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Mintys po baikerio žūties
StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 02:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Sau 2011, 14:29
Pranešimai: 1225
Miestas: Vilnius
Na jo, pasirinkome mes sau pavojinga laisvalaikio pravedimo buda. Bent taip atrodome mes is sono. O dabar po avarijos, as lankausi pas daktarus, tai nesakau, kad susizeidziau vaziuodamas motociklu, mat visuomene vaziavima su motociklu suvokia mazdaug taip: savo noru sedai ant motociklo- vadinasi pats kaltas. Bet as ir nesistengiu perkalbeti. Taip musu transporto priemone yra itin pavojinga, tiksliau labai jau skaudzios yra pasekmes atsitikus kad ir menkiausiai avarijai.
Mano galva, daryti galima viska jei tai daroma su protu. Tarkim paziurekit, kaip pavojingai skraido lektuvai akrobatinio pasirodymo metu. Toks reginys blaiviu protu yra tiesiog nesuvokiamas, bet visiskai kitom akim i savo pasirodyma ziuri patys lakunai. Kodel? O todel, kad jie puikiai zino savo ir savo technikos galimybes. Atleiskit uz toki paliginima, bet mazdaug taip yra ir pas mus. Mes tiesiog zinome arba isivaizduojame, kad zinome savo ir motociklo galimybes, dar cia prisideda kiti eismo dalyviai, jeigu veiksmas vyksta kelyje, tuo atveju mes tiesiog privalome galvoti ir uz kitus, tai yra prognozuoti situacija kelis veiksmus i prieki o matyti privalome netik pries save o apskritai viska kas darosi aplinkui ir net uz nugaros. Man tai yra svarbiausia taisykle vairuojant moca. Tiesa, prisimenant mano paskutine avarija bandau analizuoti, kaip galejau isvengti nelaimes ir atsakymas yra tik vienas reikia signalinti kiekvienam stovinciam automobiliui, kad jis staiga nepradetu apsisukineti pries mane neparodydamas posukio. Matyt tai buvo lemtis.
Daznai man teko matyti susizeidusius motociklistus ir net gi zuvusius ir kiekviena karta as darau isvadas sau. Ir manau, kad apie tai reikia kalbeti. Ir dar toks dalykas, kad reikia mums patiems neprovokoti nelaimes, tai yra nesesti neblaiviam uz vairo, ar tai be salmo, nesodinti keleivio ant moco neuzsegtu salmu ir apskritai nedaryti daug visokiu negeru dalyku, del kuriu gali nutikti nelaime.
Taip Kaimieti tu teisus, kad tenka susimastyti ir manau, kad tai buna kiekvienam is musu. Karta Gruzijoje mes su grupe enduristu traukeme mocus per sniega, kartoju traukem. As tuomet sakiau, kad nafig mums to reikia, labai jau brangi kaina galejo buti to pervaziavimo per ta kalna. Tuomet istariau fraze ‚Vardan ko?‘ Mat tuo kartu jei mus butu paeme ikaitais ar tai mus tektu gelbeti su sraigtasparniu, del jegu išsekimo. Bet gi mes savo noru lindome i ta š...a. Galiausiai, kai mes pasekieme civilizacija- chebra juokesi is manes. Bet nuo to karto mano pasamoneje isliko fraze ‚Vardan ko‘. Matyt tai tapo mano vaziavimo principu su mocu tai yra jei rizikoti, tai zinoti del ko.
O apskritai patariu vaziuoti taip, kad neprovokuoti nelaimes, gi dazniausiai viskas priklauso nuo musu paciu.
Linkiu braliukams vaziuoti saugiai ir patirti tik malonuma. Atsiminkit, kad mes turime ir mokame vaziuoti su mocais ir mes turime išskirtine galimybe pazinti pasauli ir mes kaip niekas kitas zinome, kad gyvenimas yra grazus.
Rushanas Africa...


Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Mintys po baikerio žūties
StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 02:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Vas 2011, 03:12
Pranešimai: 300
Miestas: Vilnius
pas mane tas pac buna Kaimietis kaip aini i garaza kila idijotiskos mintis bet acisedi ant moto biski primirsti gryzes is pasivazynejimo pagalvoji ko as taip pergyvenu pries sesdamas ant to motociklo bus kaip bus nieko nepakeisi jai vaziuosi nuplisuse galva tada tikrai kasnors acitiks.

_________________
RD-07


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Mintys po baikerio žūties
StandartinėParašytas: 04 Gru 2012, 22:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Geg 2012, 11:56
Pranešimai: 416
Miestas: Kaunas
Su mocu važiuojant (jei žinai savo galimybių ribas) tada didžiausias priešas yra kiti eismo dalyviai, kurių veiksmus kaip minėjo kolegos reikia bandyti prognozuoti į priekį. Žinoma pačio klaidas motociklas sunkiai atleidžia, kadangi pasyvi motociklo sauga beveik nulinė... Bendra taisyklė kurią aš naudoju "jei automobilis ar kita transporto priemonė rodo posūkį į kairę nereiškia, kad jis suks į kairę: jis gali sukti į dešinę, važiuoti tiesiai arba tiesiog sustoti ar dar beleką padaryti" žodžiu turi būti pasiruošęs viskam ir atidžiai stebėti aplinką. Svarbiausia neperlipti per savo saugaus greičio ir važiavimo galimybių ribą, perlipus ją prasideda loterija...

O dabar nusiraminimui, kad netaip baisu būtų ant moco lipti:
Palyginam važiavimą autobusu (kuris suka nepirma mln km) su kokiu nuo nuovargio ir konstrukcinių klaidų sutrukinėjusiu ir smarkiai korozijos pažeistu rėmu, virintu trečiose šalyse per pvz kokią Lenkiją su idiotu vairuotoju kuris mina kiek gali ignoruodamas KET stengdamasis nulėkti ankščiau ir dar susirinkti kokių šmutių, kad pasidaryti "chaltūrą" taip rizikuodamas keleivių gyvybėmis.... Tokiam autobuse nuo tavęs niekas nepriklauso, nebent gali išlipti kur pakelėje :lol: . Kas tada ekstremaliau ir pavojingiau? Panašių situacijų kasdieniniame gyvenime apstu... Tačiau žmonių kurie važiuoja tuo autobusu (skirtingai nei motociklistų) aplinkiniai nelaiko kamikadzėmis...

Svarbiausia tai, kad važiuodamas motociklu PATS gali valdyti situaciją ir priimti sprendimus

_________________
Suk rankeną arba rankena suks tave


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Mintys po baikerio žūties
StandartinėParašytas: 04 Gru 2012, 23:21 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Sau 2011, 01:08
Pranešimai: 2095
Miestas: Vilnius
Su mocu pats gali valdyti tik jeigu tai leidzia greitis. Kuo didesnis greitis - tuo maziau kas nuo taves priklauso.

O kas del autobusu- atidirbes 10 metu autobusu firmuose as irgi bijau su jais vaziuoti (pvz. su lektuvais skraidyti man nebaisu), bet ne del techninio stovio (techninio stovio kontrole pakeliui - veikia, baudos milziniskos), o tik del vairuotoju! Senos kartos vairuotojai jau isejo i pensija, o jauni nieko nezino apie sauguma, vairavimo tradicijas ir kultura.

O bijoti motociklu neverta, sekme ir apsaugos mus apsaugos:) (tfu, tfu, tfu)

_________________
a.k.a. Kos


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Mintys po baikerio žūties
StandartinėParašytas: 05 Gru 2012, 03:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 23 Rgp 2012, 20:40
Pranešimai: 121
Vairuodamas motocikla "esi vienas sau"-"you are on your own". Bet kurio aplinkui tave esncio dalyvio klaida bus skaudi man, todel vaziuodamas stengiuos susikaupti ir galvoti apie saugu vairavima, nekenkti kitiems eismo dayviams ir pagarbiai elgadamasis kelyje tikiuosi atgalines reakcijos is aplinkiniu. Susimastyti verta visada.. analizuoti avarijas ir ju pasekmes pilnas youtube avariju.. ir labai skaudziu :( technologijos leidzia mus pamatyti galimas pasekmes, o ivykiu analize mus gali sudrausminti ir priversti pagalvoti, kaip pasielgti saugiai, teisingai ir nesukeliant pavojaus nei sau nei aplinkiniams.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Mintys po baikerio žūties
StandartinėParašytas: 07 Gru 2012, 17:28 
Atsijungęs
Moderator
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Sau 2011, 05:02
Pranešimai: 2211
Miestas: Vilnius
Kad visi taip galvotu...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Mintys po baikerio žūties
StandartinėParašytas: 07 Gru 2012, 21:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 27 Sau 2011, 23:40
Pranešimai: 412
Miestas: Vilnius
Mintys po baikerio žūties-aš asmeniškai nelabai ir susimastau nes panasiu situaciju gyvenime apstu.Žinau ir stengiuosi elgtis padoriai,nepažeidineti KET. ir t.t. Žmogaus žūtis tai kažkieno lemtinga klaida,klysti yra žmoniška tačiau yra vienas bet klaida neturi atnešti skaudžių pasekmių aplinkiniams ir sau pačiam. Nieko naujo čia neparašiau paprasčiausiai galvoti reik ką darai :!: Čia dar ir apie autobusų draiverius buvo užsiminta tai ten irgi yra visko bet kai aš kažkada dirbau šį darbą visada žinojau kad ne malkas vežu, su kuriais vairuotojais dirbau visi buvo kelių dželtenmenai.
Hanss rašė:
Kad visi taip galvotu...
Taip taip :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 4:30 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007