AfricaTwin.LT

Motociklų Honda XRV AfricaTwin (ir panašių) savininkų klubo forumas.
Dabar yra 13 Geg 2024, 14:24

Visos datos yra UTC + 4:30 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: 2015 05 30-06 01 LT-LV-EST-LV-LT pajūriu ir pasieniu
StandartinėParašytas: 11 Bir 2015, 01:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Gru 2014, 22:41
Pranešimai: 68
Sveiki, Mielieji.

Atsiprašau, kad užgaišau su ataskaita. Bet, turbūt, geriau vėliau, negu niekada... Taigi pirmyn :twisted:

Sugalvojau tokį planą "chuliganą" aplėkti mūsų 3 Baltijos šalis (broliškas? Galvočiau, kad taip.) pajūriu ir pasieniu per...5 dienas (čia vis dėl laiko stokos tokia neilga kelionė atsirado). Primečiau maršrutą, ridą ~2 500 km ir, prisikrovęs daiktų (na, tipo, jeigu kas: suges, sušlaps, reiks nakvoti lauke ir pan.)Paveikslėlis
, ankstų (kaip visada :lol: ), nuostabų rytą pasileidau į kelionę.
Pirma diena
Mintinai žinomas kelias Vilnius-Kaunas jokių papildomų emocijų nesužadino, nors šypsena nedingo visą kelią ir pasitenkinimas, koks baisiai kietas motokeliautojas esu, buvo didžiulis. Pasukau į Panemunės kelią ir nuotaika tapo dar labiau šventiška. Juk taip gražuPaveikslėlis - Seredžius.
Bet čia tik kelionės pradžia, todėl lekiu toliau, mėgaujuosi vaizdais, sustoju pažiopsoti į įdomesnius objektus Paveikslėlis -Vilkyškių Evangelikų Liuteronų bažnyčia, toliau Rusnė, Klaipėda, Palanga, Šventoji, LV, Pape... O čia noriu sustoti. Tiesiogine prasme, nes kelionės metu stodavau visur, kur man įdomu arba norėdamas truputį pailsinti savo minkštąją. Pirmą sykį buvau taip nemažos dalies lietuvių išgirtame latvių kaime, jei tris trobas miške galima pavadinti kaimu, ir neradau lengvo "svaigimo" priežasties. Ai, tiesa, svaigimo priežastis dažniausiai nurodoma, kad nėra žmonių prie jūros. Bet juk ir Nemirsėtoj ar Būtingėj jų taip pat nebūna. Bet gal čia galioja kiti vertinimai. Tiek to, gana postringauti, išvados pasidarytos, o rinktis kiekvieno asmeninis reikalas. Tačiau šitoj vietoj turėjau keistą nutikimą, kuris truputį sutrikdė mano kelionės smagų ritmą. Navigacija veda keliu, žemėlapy jis irgi pažymėtas ir turi tuoj tuoj atsiremti į pagrindinę kelią, kai jis pamažu tampa panašus į keliuką, kuriuo tikrai smagu pralėkti su tuščiu motociklu, bet ne su trimis dėžėmis ir beveik plentinėmis padangomis.Paveikslėlis. Na, taip nieko baisaus neįvyko, tik minkštai atsiguliau ant šono (žinoma, ne vienas ;)) , nes aplink buvo puspelkė, o ir greitis buvo toks, kad ko gero pėstysis būtų lenkęs mane. Pats greitai pašokau, bet plieninį žirgą pakelti nesugebėjau dėl paminėtų priežasčių. Nieko kito neliko daryti, kaip tik nusiimti vieną šoninę ir galinę dėžes, jas nusinešti 50 metrų iki pagrindinio kelio, o tada ir motociklas leidosi pakeliamas. Beje, su lengvesniu mocu didesnių sunkumų iš pelkės išvažiuoti nekilo.
Taigi pasidžiaugiau, kd viskas taip baigėsi (prisiminiau Tomo pasakymą, apie naudas keliauti ne vienam:)), pagalvojau, kad tikėjimas (kad jei pažymėta, tai "rimtas" kelias ten ir yra (gal buvo?)) ir realybė ne visada eina koja kojon, nulėkiau tolyn latviškais keliais ir žvyrkeliais, baidydamas žvėris, kurių buvo išties gausiai.
Pirmos dienos planas buvo pasiekti Ziemupę, bet taip gerai važiavosi, tai Liepoja ir Ventspils (Paveikslėlis-dvi karvės :lol:) buvo greitai paimti ir prieš akis buvo vienas iš didesnių kelionės tikslų Kolka. Kolka tai Kolka, važiuojasi smagiai, tiesa, jau gerokai vakarėja, todėl pradedu galvoti apie nakvynę ir ieškoti vietos. Taip ir pasiekiu tą Kolką ~22 val. (765 km. nuo namų). Nei vienos sutiktos mašinos, žmogaus, namo, o kelias veik 70 km. Keista. Pasijutau vienišas, kaip vilkas. Bet štai tikslas jau čia ir ieškausi kempingo, motelio, hostelio ar kažko panašaus, truputį nervinuos, bet nestipriai, ir randu kempingą už 5 EUR, kur ir įsikuriu prabangiai vienas Paveikslėlis. Akivaizdu, atostogų sezonas dar neprasidėjęs. Labanakt, nuovargis ima viršų, o ryt laukia dar viena kelionės diena ir daug įspūdžių ;)

_________________
-------------------------------
Su geriausiais linkėjimais

Bikingas


Paskutinį kartą redagavo Bikingas 19 Bir 2015, 17:01. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2015 05 30-06 01 LT-LV-EST-LV-LT pajūriu ir pasieniu
StandartinėParašytas: 11 Bir 2015, 02:13 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Sau 2011, 01:08
Pranešimai: 2095
Miestas: Vilnius
Kolkoje neesu buves, bet kad zmoniu ten nera vyliuoja:)

_________________
a.k.a. Kos


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2015 05 30-06 01 LT-LV-EST-LV-LT pajūriu ir pasieniu
StandartinėParašytas: 12 Bir 2015, 00:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Sau 2011, 14:37
Pranešimai: 611
Miestas: Vilnius
Gera pradžia puse darbo. ;) Šaunu, laukiam tęsinio :)

_________________
IBA #53028


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2015 05 30-06 01 LT-LV-EST-LV-LT pajūriu ir pasieniu
StandartinėParašytas: 13 Bir 2015, 03:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Gru 2014, 22:41
Pranešimai: 68
Na, ką, tęsiu toliau, tai ką pradėjau.

Antra diena.
Ir vėl Dar Viena Gera Diena. Ne kartą teko nakvoti palapinėje, bet taip, kad pabusčiau nuo jūros ošimo-pirmą kartą. Gaivu, įdomu, o keltis kaip ir tingisi, bet kaip ir reikia, nes...fiziologiniai žmogaus poreikiai, deja, ima viršų. 6 val. ryto. Kažkur amsi šuo, šalimai ošia jūra (tiksliau Rygos įlanka). Susipakuoju savo mantą, pamiluoju savo ištikimą kelionės draugą-na, ten grandinės tepimas, tepalo , aušinimo skysčio lygio, visų varžtų patikrinimai, super lengvi pusryčiai ir Pirmyn. Aplankau Kolkos ragą, kuriame sueina dvi bangos viena su kita-įdomu stebėti: Paveikslėlis - ir raunu toliau pajūriu. Daug gyvenviečių, Jūrmalos aplinkelis, Rygos centras, sustojimas kavos pauzei Saulkrasti ir "jamu" Ainaži(LV)-Ikla (EST) sieną:Paveikslėlis. Įdomu buvo stebėti, kaip EST gyventojai apsipirkę Ainaži (LV) parduotuvėje grįžta namo į Iklą (EST), o atstumas iki namų nuo sienos 20 metrų :!: Taigi, kelionė tęsiasi jau Estijos teritorijoje, o esminių skirtumų, apie kuriuos taip mėgsta visi kalbėti, kad EST tai jau tikri Vakarai, deja, nepastebiu. Apskritai paėmus, kai kurie vaizdeliai-pijokai, apleistos sodybos, fermos, gyvenvietės ir "rytinis klientų buriavimasis" prie vietinių "supermarketų" visose šalyse vienodas. Tai liūdina, nes ne tokio panašumo, turbūt, norime ir siekiame. Bet gana čia politikuoti ir nagrinėti socialines problemas, kai prieš akis dar daug km ir įspūdžių. Pernu pasitinka mane liūtimi, nuo kurios esu priverstas slėptis buvusios mokyklos pastogėje. Ir kai jau pradedu galvoti, kad reikia trauktis lietaus aprangą, danguje pamatau besisklaidančius debesis. Lukteliu dar keletą minučių ir, lietui nustojus, kelionę tęsiu toliau į kitą "ragą"-Munalaid. Labai gražus keliukas iki jo Paveikslėlis , kur keltas kelia į salas. Kiek pamąstęs, kaip estai sprendė/-žia persikėlimo problemas ir kiek tai kainuoja, ir kam to reikia, tęsiu kelionę: Virtsu, Haapsalu Paveikslėlis, daugybė kitų estiškų vietovių palei jūrą, Tallinnas, vėl kelias palei jūrą ir...pradedu mąstyti apie nakvynės vietą anksčiau nei vakar ;) Paieškos nei kiek ne vaisingesnės nei LV, nes dar ne sezonas, nors vietos miške, kad ir prie jūros yra, bet kažkaip norisi bent jau stogo virš galvos ir lovos. Bet gi turiu atsarginį variantą-savo nakties amuniciją, todėl labai nesiparinu. Ir kai jau pradedu galvoti, kad teks vėl skleisti palapinę kur nors, pamatau gyvenvietėje žmogų, kuris kažką daro prie savo automobilio. Imu ir sustoju (Kolga-Aabla), paklausiu maždaug "Esxuse me" kur galėčiau apsistoti, tipo, kempingas, motelis ar pan. O žmogaus-esto pasitaiko nuostabaus. Ima man pasakoti, kad pavažiuok keletą km. į priekį, ten pasuksi kelis šimtus metrų į kairę, ten yra svečių namai/kampingas ir, turbūt, Tave priims. Sakau "thank You" ir jau maunuos pirštines, kai staiga jis sako: "Bet Tu gali niekur nevažiuot, o nakvoti pas mane, jeigu Tau tinka". :!: :?: Klausiu, kiek kainuos, jis šypsos ir sako: "For good people Nothing" ("geriems žmonėms-nieko") :!: Aš apšalęs. Iš kur jis žino, kad aš geras žmogus? Mane mato pirmą kartą, o pats kartu su pačia (l.faina moteris. Ir vaikai tokie patys) džiaugiasi, kad aš būsiu jų pirmas svečias neseniai baigtame remontuoti name. Na, sutikite, tai žiauriai jaudinantis kelionės momentas. Ir apskritai ši patirtis sugriauna iš kažkur atkeliavusiį mitą apie "šaltus" estus. Jie Nuostabūs! Gaunu, beveik priverstinai maisto, arbatos, prabangų kambarį su vaizdu į jūrą "for free" Paveikslėlis . Jėga. Dienos ataskaita - ~780 km, puiki dienos pabaiga ir nuovargis. Vis tik jis yra, nes adrenalinui ar testosteronui išsisklaidžius, lūžtu pataluose su vien tik gerom mintim :D

_________________
-------------------------------
Su geriausiais linkėjimais

Bikingas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2015 05 30-06 01 LT-LV-EST-LV-LT pajūriu ir pasieniu
StandartinėParašytas: 16 Bir 2015, 01:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Sau 2011, 14:34
Pranešimai: 380
Miestas: Šiauliai
idomus tavo tripas.
mes kaip tik su kompanija per savaitele LT-LV-SE-DK-DE-PL-LV padarem .

nu ir kas toliau ?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2015 05 30-06 01 LT-LV-EST-LV-LT pajūriu ir pasieniu
StandartinėParašytas: 16 Bir 2015, 10:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Bal 2014, 17:31
Pranešimai: 438
Miestas: Kaunas
Tokie įspūdžiai, sutikti žmonės, emocijos ir veža :-) Norisi keliauti ir keliauti :-)
Laukiam tolimesnių aprašymų:-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2015 05 30-06 01 LT-LV-EST-LV-LT pajūriu ir pasieniu
StandartinėParašytas: 16 Bir 2015, 12:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 06 Gru 2014, 03:31
Pranešimai: 817
Miestas: Jonava
Super, laukiam tolimesnio aprašymo. Manęs vis dar nenustoja stebint kiek daug gerumo pas žmones atsiranda pamačius motociklą, dažniausiai turbūt dėl to, kad ir patys vairuoja ar kažkada vairavo tokią transporto priemonę, bet tai yra nuostabu. Teko ir man jau patirt panašių emocijų važiuojant motociklu ir kai sustoji tik pasitaisyt veidrodėlio ir kelyje kur per paskutines 20 minučių prasilenkiau tik su pora mašinų ne iš niekur atsiranda dar viena mašina ir sustojus iškarto klausias ar viskas gerai ir ar nereikia pagalbos, ar nesugedau. Tikrai malonus jausmas kai visiškai nepažįstami žmonės taip rūpinasi irgi visiškai nepažįstamais žmonėmis.

_________________
RD04 91'


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2015 05 30-06 01 LT-LV-EST-LV-LT pajūriu ir pasieniu
StandartinėParašytas: 17 Bir 2015, 00:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Gru 2014, 22:41
Pranešimai: 68
Na, tęsiu toliau, tai ką pradėjau.

Trečia diena.

Pabundu ryte (vėl) nuo jūros ošimo ir gaivos pro atvirą langą. Jaučiu, kad manęs laukia dar viena puiki diena. Tyliai susipakuoju daiktus, pradedu ruošti motociklą, kai ateina šeimininkas ir pasiūlo prieš kelionę kavos, arbatos ir užkandžių. Vau. Nenustoju maloniai stebėtis jų svetingumu.

Taigi po visų rytinių procedūrų grįžtu prie motociklo, kur manęs laukia staigmena, kuri turėjo įtakos visai likusiai kelionės daliai. Tai plika galinė padanga. Kuri sudilo per praeitą dieną! Žinoma, ji nebuvo nauja, bet “mėsos” prieš kelionę buvo sočiai (3-4 mm). Taip, buvau girdėjęs apie „piktą“ latvišką-estišką žvyrą, bet ko gero labiausiai įtakos turėjo EST asfaltas, kuris tikrai labai rupus☺ Be to, ir motociklas toks piktas, taigi visa tai, matyt, ir turėjo įtakos jos pasibaigimui. Darausi išvadas, kad turiu su gazo rankena būti labai švelnus ir tikėtis, kad ji (padanga) parveš mane namo. O jei ne? Tada bent iki Narvos, kur būsiu priverstas ieškotis naujo „kaliošo“...

Lekiu toliau, lengvai sukdamas rankeną ir stebėdamas EST gyvenimo ypatumus kiek galima arčiau jūros, užsukdamas ten, kur man atrodo įdomu ar šiaip pasižvalgyti.

Narva. Keistas ir nelabai toks jaukus miestas pasirodė, ypač centrinė gatvė-grynas sovietinis planinis palikimas su kur ne kur atsiradusiais modernesniais pastatais, kurie atrodo dar neradę savo vietos. Tačiau pilis arba tai, kas likę iš jos, tikrai verta dėmesioPaveikslėlis. Livonijos ordino palikimas, kaip, beje, ir RUS pusėje esanti kita pilis. Ai dar, St.Peterburgas už 126 km...

Nuo čia jau kelias suko link namų pro Čiudo ežero pakrantę Paveikslėlis ir nejučia kertu LV sieną, kur vėl neriu į latviškus žvyrkelius, stebindamas vietinius gyventojus ir gąsdindamas žvėris (kažkaip dažnai miniu čia juos, bet jų būta daug). Vilakoje Paveikslėliskažkodėl nustoja veikti navigacija, tačiau popierinis žemėlapis padeda susiorientuoti, kuria kryptimi judėti, todėl kelionę tęsiu toliau. Vis tik su GPS važiuoti patogiau. Ir greičiau. Km bėga nenumaldomai, ir turiu prisipažinti, kad čia truputį atsitraukiu nuo pasienio, tačiau kelionės turinys nuo to nenukenčia. O kai suprantu, kad iki namų liko „tik“ ~300 km, pasitenkinimas ir užtikrintumas, kad šiandien galiu ramiai pasiekti namus, tik išauga. Savijauta puiki, oras taip pat, todėl ~23 val. kertu LT sieną ir paskutinį kartą šioje kelionėje sustoju tradicinėje man vietoje Zarasuose prie apžvalgos aikštelėsPaveikslėlis. Gražu ir smagu☺ Toliau tik trumpa atkarpa iki namų su šypsena ir puikia nuotaika. Elniu (gal LV „briedziu“), nusprendusiu patikrinti mano budrumą. Ir...pabaiga, 1 val. nakties su dienos rida 1 045 km.

Reziumė, statistika:

kelionės maršrutas LT-LV-EST-LV-LT;
kelionės ilgis 2 590 km (1 diena-765, 2-780, 3-1045 km.);
kelionės trukmė 3 dienos+1val. ketvirtos
kelionės vid. Kuro sąnaudos (kurios mane nustebino ir turiu įtarimą, kad tam reikšmės turėjo 3 dienos „švelnus“ važiavimas) 5,31 l/100 km.;
Brangiausiai piltas kuras kainavo 1,297 EUR (Zarasai), pigiausias-1,16 EUR (EST kaime);
kelionės atradimas galiu keliauti su motociklu (ir daugiau☺);
kelionės staigmena superiniai estai, kurie priėmė nepažįstamą motociklininką kaip garbingą svečią;
kelionės nusivylimas nebuvo;
kelionės tikslai pasiekti.

Dar keli žodžiai apie motociklą KTM 990 Adventure šioje kelionėje (juk motociklininkų forumas☺):

Važiuodamas iš Vilniaus į Rusnę, galvojau, kad geresnis pasirinkimas tokiai kelionei (tiksliau tai daliai kelionės) būtų koks touringas, ale ST, FJR, Crosstourer, Crossrunner, GS ar panašiai. Vėliau, jau lėkdamas LV žvyrkeliais, galvojau, kad šis motociklas būtent tam ir skirtas (ir dar daugiau-išbandyta)-pakaba veikia puikiai, svoris optimalus net su dėžėmis, galios į valias. EST jis pasirodė per vidurį-žvyrkeliais-puikus, asfaltu-neišnaudotos galimybės. Taigi bendrai paėmus ir susumavus rezultatus bei įvertinus (viena iš malonių staigmenų, nes tikrai buvau nusiteikęs kitokiems skaičiams) kuro sunaudojimą gavosi...pats tas. Enduro (sunkaus) universalumas veža☺

Įspūdžių kaip iš didelės kelionės. Turbūt, dėl to, kad mano požiūris į tai, kaip į tam tikrą dovaną...Aleliuja!

_________________
-------------------------------
Su geriausiais linkėjimais

Bikingas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2015 05 30-06 01 LT-LV-EST-LV-LT pajūriu ir pasieniu
StandartinėParašytas: 17 Bir 2015, 12:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 04 Vas 2013, 11:39
Pranešimai: 86
Miestas: Utena
Zvyrkeliam sitas mocas nerealus. Toliau vaziuot asfaltu nelabai man, uzknisa vibracija. Idomu, kaip 1190 siuo atzvilgiu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2015 05 30-06 01 LT-LV-EST-LV-LT pajūriu ir pasieniu
StandartinėParašytas: 17 Bir 2015, 18:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Sau 2011, 14:34
Pranešimai: 380
Miestas: Šiauliai
tai ta vibracija ne pas mane viena :), vadinas . bet reikia pripazint - ant zvyro jis nenormaliai geras


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2015 05 30-06 01 LT-LV-EST-LV-LT pajūriu ir pasieniu
StandartinėParašytas: 17 Bir 2015, 18:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Bir 2013, 01:36
Pranešimai: 45
Miestas: Vilnius
Bikingas, o tu tame baltame kryžiuočių bokšte buvai? :roll: Ten šikinykas nerealiam aukštyje :shock: :lol:


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 4:30 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007