AfricaTwin.LT

Motociklų Honda XRV AfricaTwin (ir panašių) savininkų klubo forumas.
Dabar yra 27 Bal 2024, 18:53

Visos datos yra UTC + 4:30 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 21 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Komutatorius
StandartinėParašytas: 21 Rgs 2014, 17:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 05 Lie 2013, 18:43
Pranešimai: 45
Miestas: Schaulen
Sveiki :roll: Pamanaiu pasteirausiu kas yra turejes bedu su komutatoriumi ir kaip tos bedos prasidejo kuo pasireiske? Pas mane alpas viena ryta ryte vos vos gyvas apsukos zemiau minimumo dirbo :).....pamasciau siek tiek ir sudavus lengvai per komutatorius atsigavo....kita diena uzkurus minute padirbo gerai poto vel prigeso ir vos vos gyvai dirbo...pajudinus l sujungimo fiske atsigavo.Mintis buvo nera kontakto kazkur -lizdai pravalyti isvaziuota i darba...pastovejus iki vakaro po darbo jetaus kokia geda vel nedirba turiu ardytis judinti ,kad suveiktu :oops: Galutinis variantas perziureti laidai su testeriu is fiskiu...itrukimu nepastebeta...susiaurinti fiskese sujungimai ir gerai uzmautos fiskes ant komutatoriu....dirba gerai, taciau siandiena vel atvykus ryta garazan ir uzkurus.....siaip del visa ko sudavus lengvai vel prigeso....vel sudavus vel veikia..ar gali buti pats komutatorius (kalba eina apie viena is komutatoriu, nes kitas nereguoja viskas ok) jau durniuoja,nes fiskes ir pravalytos ir tt..t...help zodziu :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 21 Rgs 2014, 23:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Vas 2011, 03:12
Pranešimai: 300
Miestas: Vilnius
pas mane panasie buvo taip nepaduodavo ant vienos zvakes skerkos kartais isvis neduodavo ant abieju bet dirbdavo pac sau tas komutatorius ir teko pirkti nauja ir viskas pasitaise

_________________
RD-07


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 02:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Geg 2011, 10:40
Pranešimai: 164
Miestas: Kaunas
Seselis rašė:
Sveiki :roll: Pamanaiu pasteirausiu kas yra turejes bedu su komutatoriumi ir kaip tos bedos prasidejo kuo pasireiske? Pas mane alpas viena ryta ryte vos vos gyvas apsukos zemiau minimumo dirbo :).....pamasciau siek tiek ir sudavus lengvai per komutatorius atsigavo....kita diena uzkurus minute padirbo gerai poto vel prigeso ir vos vos gyvai dirbo...pajudinus l sujungimo fiske atsigavo.Mintis buvo nera kontakto kazkur -lizdai pravalyti isvaziuota i darba...pastovejus iki vakaro po darbo jetaus kokia geda vel nedirba turiu ardytis judinti ,kad suveiktu :oops: Galutinis variantas perziureti laidai su testeriu is fiskiu...itrukimu nepastebeta...susiaurinti fiskese sujungimai ir gerai uzmautos fiskes ant komutatoriu....dirba gerai, taciau siandiena vel atvykus ryta garazan ir uzkurus.....siaip del visa ko sudavus lengvai vel prigeso....vel sudavus vel veikia..ar gali buti pats komutatorius (kalba eina apie viena is komutatoriu, nes kitas nereguoja viskas ok) jau durniuoja,nes fiskes ir pravalytos ir tt..t...help zodziu :)


Taip taip, transalpų liga - komutatoriai. Teko tą bėdą turėt. Iš praktikos - du komutatoriai, kiekvienas savo cilindrui. Apsukų rodyklė dirba nuo vieno komutatoriaus. Dėl to lengva suprasti kuris kvailioja. Gali sukeisti vietomis - vienu atveju nedirbant vienam komutatoriui, apsukų rodyklė nereaguos, bus ant 0. Ir, aišku, atjungiant neveikiantį komutatorių, niekas nepasikeis, o atjungus veikiantį - iškart užges. Iš praktikos, ant vieno cilindro važiuojant, laisvos apsukos 0,6-0,7; maks greitis - 70 km/h :) Bet labai pavojinga važiuot - pas mane kartais "atsirasdavo" antras cilindras, tai bevažiuojant tokie geri pliūpsniai būdavo :)
Dabar kame bėda - iš praktikos kalti ne fiškių išoriniai kontaktai, o vidinės prilitavimo aikštelės. Nuo vibracijų ir sėdynės spaudimo, fiškės išvibruoja kontaktus ant plokštės. Padeda komutatoriaus paskerdimas ir fiškių lizdų perlitavimas. Bet iš praktikos, pasiskaityk forumuose - paguldo komutatorius gulsčiai, kad sėdynė nespaustų fiškių. Man kažkada paskerdimas nepadėjo - kad ir kiek litavau, vis tiek dingdavo komutatoriaus darbas, nors pirmas 15min dirbdavo puikiai. Teko pirkti naują. Nebūtina pirkti dviejų, nors skirtingų komutatorių gali šiek tiek skirtis uždegimo kampas. Bet praktikoje tas nesijaučia - dėk naują prie seno ir viskas bus gerai. Pirkau ebėjuje jeigu ką - pigiau. Bet gali užklaust ir Hondos atstovybės, gal pasiūlys gerą kainą. Dėvėtų jaučiu nerasi, nes čia Alpų liga ir juos išgraibsto. Nebent rasi ardomą mocą ant dalių, tada pavyks.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 02:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Geg 2011, 10:40
Pranešimai: 164
Miestas: Kaunas
Beje, čia su foto patarimais kaip pačiam susiremontuoti komutatorių:
http://www.ta-deti.de/ta/knownproblems.html#blackbox


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 10:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 05 Lie 2013, 18:43
Pranešimai: 45
Miestas: Schaulen
dekui uz atsakymus ir patarimus tik keista juk pas mane sedyne nespaudzia komutatoriu fiskiu, nes komutatoriai sonu paguldyti ir fiskiu neliecia sedyne. Bandysiu ziureti ta durniuojanti.... :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 13:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Geg 2011, 10:40
Pranešimai: 164
Miestas: Kaunas
Vadinasi pas tave jau atlikta modifikacija- nuo kažkurių metų eina gulsčiai patalpinti komutatoriai, iki tol buvo stačiai sudėti. Dar patikslinu, kad komutatorių atjungus, variklis lieka dirbt ant vieno cilindro su salyga, kad abu karbai gerai sureguliuoti, kibirkštis tvarkoj ir pan. Jei žinai kuris komutatorius tikrai geras, tai pabandyk jį vieną palikt vienam cilindrui, paskui kitam- abejais atvejais variklis turi dirbt, nors ir netolygiai, žemesnėm apsukom. Jei ant kažkurio cilindro nedirba- vadinas turi dar ir kitų bėdų :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 14:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Bir 2013, 01:36
Pranešimai: 45
Miestas: Vilnius
Seselis rašė:
dekui uz atsakymus ir patarimus tik keista juk pas mane sedyne nespaudzia komutatoriu fiskiu, nes komutatoriai sonu paguldyti ir fiskiu neliecia sedyne. Bandysiu ziureti ta durniuojanti.... :)


Tai pas tave jau pakeista komutatorių kišenė i teisingą ;) tik patys komutatoriai ryškiai durniuoja. Jei žadi ilgai motociklo nekeist - nusipirk naujus. Mano buvo vienas su nuplautu lizdu ir atidengta danga nugarinėj pusej ties lizdo kontaktais, na ir kvailiojo puse vasaros - perlitavau laidus tiesiai prie plokštės, trumpam padėjo. Paskui priskaitęs forumų, atidengiau likusią plokštės dalį (daviau frezuotojui tas gražiai sluoksnį nufrezavo). Radau keletą litavimo taškų prastai kontaktuojančių, perlitavau visus iki vieno. Po svaitės vėl kažkas negerai. Spjoviau ir nusipirkau naujus. Jei jau labai nagai niežti -galiu pora treniravimuisi perleist. :P


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 14:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Bir 2013, 01:36
Pranešimai: 45
Miestas: Vilnius
Ai, jei neklystu (bent jau mano atveju taip buvo) - jei apsuku rodykle rodo, tai tavo priekinio cilindro komutatorius grybauja, nes mano galinio durniavo ir rodyklė krisdavo kaip negyva ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 14:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Geg 2011, 10:40
Pranešimai: 164
Miestas: Kaunas
VoiDas rašė:
Seselis rašė:
dekui uz atsakymus ir patarimus tik keista juk pas mane sedyne nespaudzia komutatoriu fiskiu, nes komutatoriai sonu paguldyti ir fiskiu neliecia sedyne. Bandysiu ziureti ta durniuojanti.... :)


Tai pas tave jau pakeista komutatorių kišenė i teisingą ;) tik patys komutatoriai ryškiai durniuoja. Jei žadi ilgai motociklo nekeist - nusipirk naujus. Mano buvo vienas su nuplautu lizdu ir atidengta danga nugarinėj pusej ties lizdo kontaktais, na ir kvailiojo puse vasaros - perlitavau laidus tiesiai prie plokštės, trumpam padėjo. Paskui priskaitęs forumų, atidengiau likusią plokštės dalį (daviau frezuotojui tas gražiai sluoksnį nufrezavo). Radau keletą litavimo taškų prastai kontaktuojančių, perlitavau visus iki vieno. Po svaitės vėl kažkas negerai. Spjoviau ir nusipirkau naujus. Jei jau labai nagai niežti -galiu pora treniravimuisi perleist. :P


Labai panaši mano istorija- pjausčiau, litavau, veikdavo-neveikdavo, kol užkniso ir nusipirkau naują :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 14:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 05 Lie 2013, 18:43
Pranešimai: 45
Miestas: Schaulen
:) vsio lekiu vel ziuret garazan.Zodziu vakare vaziuoju i kita transalpa idesiu komutatorius bus tada aiskiau, nes kai manau jog vienas durniuoja kaip tycia atsigauna ir viskas ok.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 15:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Geg 2011, 10:40
Pranešimai: 164
Miestas: Kaunas
Man dingdavo po 15-20 min važiavimo, trankymai nepadėdavo, todėl manau, kad poveikis būdavo šiluminis. Pabandyk pašildyt kokiu fenu, gal pavyks išprovokuot, kad neveiktų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 16:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 05 Lie 2013, 18:43
Pranešimai: 45
Miestas: Schaulen
tiesa pasakius kiek as pastebejau dingsta teigiamas poveikis kai ilgiau pastovi va tada reguoja i padauzyma o kai jau isivaziaves nieko viskas kaip nauja, bet isbandysiu visus variantus


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 16:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Bir 2013, 01:36
Pranešimai: 45
Miestas: Vilnius
Taip taip taip - mano dažnai ryte paklibinus visą dieną puikiai veikdavo, po kurio laiko vėl kada nori, tada veikia - jau maniau gal reikės visus laidus keisti, bet su naujais komutatoriais kaip bitutė (betkada :geek: po betkokios pertraukos).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 16:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 05 Lie 2013, 18:43
Pranešimai: 45
Miestas: Schaulen
tai tu abu juos keitei,kad daugiskaita ivardinai?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 16:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Bir 2013, 01:36
Pranešimai: 45
Miestas: Vilnius
Jo, nusipirkau du, vienas liko atsargai, tai dar viena transalpą, kaip tik su komutatorių problema nusipirkau :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 16:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 05 Lie 2013, 18:43
Pranešimai: 45
Miestas: Schaulen
na va buciau sakes persiuski man :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2014, 16:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Bir 2013, 01:36
Pranešimai: 45
Miestas: Vilnius
Jei daug važineji, galiu persiūst, viena šikna dviejų motociklu neužsedu,o pavasarį jaučiu kad ir tam naujų komplekta pirksiu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 23 Rgs 2014, 15:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Vas 2011, 17:09
Pranešimai: 388
Miestas: Mažeikiai
Man irgi buvo ta beda. Per endurocluba pasisiule 1 nagingas pataisyti. Tai sumokejau uz darba jam 50 pinigu. Vaziavau be problemu iki ... Na zodziu padare gerai. Dziaugiuosi. Jo nikas berods Onyx. Dirba kazkur vln.

_________________
Judėjimas=Gyvenimas

3. XRV750 99'- from 2015-10-02
2. (XL600V 92'- crashed 2013.10.06)
1. SLR650 99'(changed in XL600V)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 24 Rgs 2014, 00:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 30 Kov 2012, 16:38
Pranešimai: 15
Maniškės RD03 vienam kauše, vienoje žvakėje nebuvo kibirkšties. Išsiaiškinus kas kaltas, teko skelti "šokoladą", perlituoti jungties kontaktus ir problema dingo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Komutatorius
StandartinėParašytas: 25 Rgs 2014, 23:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 05 Lie 2013, 18:43
Pranešimai: 45
Miestas: Schaulen
Dekui visiems uz pasidalijima patirtimi bei naudingus patarimus.....VoiDui didelis dekui uz pagalba....alpas jau vel kelyje :) ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 21 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 4:30 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007