AfricaTwin.LT

Motociklų Honda XRV AfricaTwin (ir panašių) savininkų klubo forumas.
Dabar yra 25 Bal 2024, 23:41

Visos datos yra UTC + 4:30 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 81 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 23 Kov 2016, 23:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Sau 2011, 10:54
Pranešimai: 567
Miestas: Kaunas/Kelme/Druskininkai
Sveiki,

Mastau apie šalmo įsigijimą kelionėms. Dabartinis Arai Tour X nėra visai patogus ilgesnėse kelionėse.
Kokius šalmus naudojate? Kokie modeliai pasiteisinę?

Ačiū

_________________
XRV750 RD07a 1997
МОТОЦИКЛ специальный повышенной проходимости ТМЗ-5.952 1990 m.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 24 Kov 2016, 00:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 13 Lie 2012, 01:34
Pranešimai: 1230
Miestas: Utena
aš laikausi nuomonės, kad tokioj situacijoj sakyčiau modulinis šalmas yra nepakeičiamas.

manau čia labai daug ta tema informacijos.

http://www.inforsanas.lt/africatwin/forum/viewtopic.php?f=18&t=712&hilit=schuberth

buvo nemažai tiek už vieną tiek už kitą pusę, bet į ką noriu atkreipti dėmesį - po šiai dienai kiek mačiau visi afrikiečiai, kas dalyvavo šitam pirkime, vis dar nėra pasikeitę šalmų... nieko nereklamuoju, bet oficialiai žinoma, kad Rushanas per sezoną susuka virš 30k km...

čia yra gan sena apžvalga:

https://www.youtube.com/watch?v=bBy06gj4m6g

nerandu, kažkur buvo labai panaši naujų šalmų apžvalga su tuo pačiu Schuberth'u C3 pro, Shoei ir t.t.

_________________
А ты тормоза смазал?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 24 Kov 2016, 01:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Sau 2011, 14:29
Pranešimai: 1225
Miestas: Vilnius
Melomas rašė:
Sveiki,

Mastau apie šalmo įsigijimą kelionėms. Dabartinis Arai Tour X nėra visai patogus ilgesnėse kelionėse.
Kokius šalmus naudojate? Kokie modeliai pasiteisinę?

Ačiū

Melomai nepyk- paziurek su kuo vaziuoju as.
Taip Shuberh C-3. Tiesa labiau ekonominis variantas butu Lazer Paname, kurio dabar vaziuoja Kaimietis, Hanss'as ir Kuzavas. Atsiliepimai apie sita salma mano yra labai geri. Jei trumpai, tai nedaug atsilieka net ir Shubertui, bet silpna vieta yra stikliuko laikykliai ir pries naudojant privalu paverzti varztus ir silikonu sutepti uzrakto mechanizma, garso izoliacija gana gero lygio, patogus uzraktas smakro. Butent Lazer Paname isgelbejo mano visus dantis po baisios avarijos ukrainoje, kai salmo smakras itruko is Ziguliuko liko ''BANANAS" o as likau su sveika galva ir dantim. Tiesa butent Lazer Paname salmo stikliukas maziausiai rasojo is visu mano naudojamu salmu.
Rushanas Enduro
Gyvenimas grazus...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 24 Kov 2016, 01:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2015, 01:15
Pranešimai: 66
Miestas: Mosjøen, Norvegija
Aš balsuoju už naują schuberth modelį E1, tai tas pats C3, tik turi snapą ir kelis kitus skirtumus. Ant enduro motociklų toks žiūrisi geriau, mano nuomone.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 24 Kov 2016, 02:12 
Atsijungęs
Moderator
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Sau 2011, 05:02
Pranešimai: 2211
Miestas: Vilnius
Svarbiausia, kad ziuretusi gerai? :D
O siaip as uz snapeli! Tolimoje kelioneje, ypac kai soninis vejas.., yra siokiu tokiu nuo jo nepatogumu, bet ipratusiam vaziuot su snapeliu, be snapelio ne kas. Ypac kai saule spigina i akis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 24 Kov 2016, 03:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2015, 01:15
Pranešimai: 66
Miestas: Mosjøen, Norvegija
Hanss rašė:
Svarbiausia, kad ziuretusi gerai? :D
O siaip as uz snapeli! Tolimoje kelioneje, ypac kai soninis vejas.., yra siokiu tokiu nuo jo nepatogumu, bet ipratusiam vaziuot su snapeliu, be snapelio ne kas. Ypac kai saule spigina i akis.

Taip ir galvojau, kad tas žiūrisi geriau užklius :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 24 Kov 2016, 03:47 
Atsijungęs
Moderator
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Sau 2011, 05:02
Pranešimai: 2211
Miestas: Vilnius
Anksciau as buvau tik uz krosinius salmus ir akinius


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 24 Kov 2016, 11:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Vas 2011, 17:23
Pranešimai: 719
Miestas: Vilnius
Hanss rašė:
Anksciau as buvau tik uz krosinius salmus ir akinius



as ir dabar nes gera ventiliacija :ugeek:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 24 Kov 2016, 11:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Vas 2011, 17:23
Pranešimai: 719
Miestas: Vilnius
geri akiniai yra kaifas, nzn gal geru salmu stiklai yra teisingi, bet maniskis tai siek tiek kraipo vaizda :?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 24 Kov 2016, 15:32 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Sau 2011, 01:08
Pranešimai: 2095
Miestas: Vilnius
Snapelis yra labai gerai nuo saules, taciau salmai su jais turi ir dar viena privaluma - didesnis tarpas nuo burnos iki salmo vidines sieneles, kai pavargsti ir sunkiai kvepuoji - yra kuom kvepuoti:)

Apie krosinius - vazinejau ir su jais, taciau nuo vejo iskart snargliu atsiranda:) T.y.po miska ok, o kelionem nekomfortiska. Bet zmones vazineja:)

_________________
a.k.a. Kos


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 24 Kov 2016, 19:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Geg 2011, 10:40
Pranešimai: 164
Miestas: Kaunas
Gal kas turi patirties su Caberg Tourmax? Realiai tai modulinis šalmas su kazirku. Kaina gerokai mažesnė už analogus, o ryškių trūkumų neteko surast, bent jau atsiliepimuose. Bet gal kas praktiškai naudojat ir turit kritinę nuomonę?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 25 Kov 2016, 02:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Geg 2012, 11:56
Pranešimai: 416
Miestas: Kaunas
Lazer Paname žvėriškas kokybės ir kainos santykis, pernai įsigijau žymiai brangesnį Held, bet lazeris manau viskuo jį lenkia išskyrus masę... Ankstyvą pavasarį ir rudenį vistiek naudoju Lazerį vien dėl mažesnio rasojimo. Lazeris stebėtinai gerai tvarkosi su rasojimu tiek neigiamoj temperatūroj tiek esant didelei drėgmei, nors ir pinlokas su stiklu jau gerai pavargę... Pinlock plėvelė betkuriuo atveju būtina, geriausia, kad butų sukomplektuota su ja. Heldui pirkau atskirai tai reikėjo pažaist uždedant ir tai neidealiai prisispaudė jau nekalbant apie dulkes ir pan...

_________________
Suk rankeną arba rankena suks tave


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 25 Kov 2016, 02:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Geg 2012, 11:56
Pranešimai: 416
Miestas: Kaunas
Idomu būtų pabandyti praktiškai visi reikiami privalumai viename.

Paulius rašė:
Gal kas turi patirties su Caberg Tourmax? Realiai tai modulinis šalmas su kazirku. Kaina gerokai mažesnė už analogus, o ryškių trūkumų neteko surast, bent jau atsiliepimuose. Bet gal kas praktiškai naudojat ir turit kritinę nuomonę?

_________________
Suk rankeną arba rankena suks tave


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 25 Kov 2016, 04:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Gru 2014, 22:41
Pranešimai: 68
Sveiki, Mielieji.

Pats turiu (ir jau atvažinėjau sezoną) Caberg Tourmax, juodą matinį šalmą. Pirkau jį, nes jis turėjo viską, ko man reikėjo-atverčiamas smakras (fiksuojasi tokioje padėtyje), snapelis (pasikelia kartu su smakru), integruoti saulės akiniai, kilnojamas "pin lock" stiklas ir ...gera kaina. Na, dar gražus ir "piktas". Prieš tai, beje, taip pat važinėjau su Caberg V2, todėl nuomonę apie šį gamintoją kaip gerą kokybės ir kainos santykį jau turėjau.
Mano vertinimai:
1. Visi išvardinti privalumai-gėris: atverčiamas smakras-žiauriai patogus reikalas; snapelis-pradedant apsauga nuo saulės spindulių, lietaus lašų, baigiant iš priekio atlekiančių akmenų :lol: ; saulės akiniai-kaipgi be jų; pinlokas-jau ne stebuklas; analogai kainuoja(-avo) bent jau dvigubai daugiau. Grožis-subjektyvus dalykas.
2. Ėmiau pagal savo galvą, kad būtų patogus ir gerai "sėdėtų" ant jos, bet pavažinėjęs norėčiau mažesnės išmieros-yra L (59-60), imčiau-M (57-58). Todėl galvoju, ar nevertėtų pasikeisti :roll:
3. Ženkliai garsesnis, nei prieš tai naudotas. Įtariu, dėl snapelio. Ir paties šalmo formos. Todėl kelionėse naudoju ausų kamštukus.
4. Gera ventiliacija.
5. Grįžtant prie snapelio, galiu pasakyti, kad dabartinė jo konstrukcija visiškai (na, beveik visiškai. Čia lyginu su šalmais, kurie turi senąją snapo konstrukciją) neblaško galvos nuo priešakinio oro srauto; palikti tarpai tarp paties šalmo ir snapo leidžia laisvai orui judėti.
6. Ne pats lengviausias, bet kiti analogai, kurie turi tokią "komplektaciją", irgi sveria ;)

Taigi tokie mano vertinimai. Caberg vienas pirmųjų, jei ne pirmasis, pasiūlęs tokio tipo "adventure" šalmą su visais "privalumais", ir manau, kad bandymas buvo sėkmingas.

_________________
-------------------------------
Su geriausiais linkėjimais

Bikingas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 25 Kov 2016, 19:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Sau 2011, 10:54
Pranešimai: 567
Miestas: Kaunas/Kelme/Druskininkai
Dekui pasidalinusiems informacija. Dabar turėsiu bent kažkiek daugiau pasirinkimo variantų nei vien tik Shuberth'a (berods jis man net nelabai tiko pagal mano galva :) ).
Bėda, kad Lietuvoje pasiūla labai maža prisimatavimui...

_________________
XRV750 RD07a 1997
МОТОЦИКЛ специальный повышенной проходимости ТМЗ-5.952 1990 m.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 12 Bal 2016, 11:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Spa 2015, 15:23
Pranešimai: 150
Miestas: Rokiškis
Sveiki.
Gal dar galėčiau gauti šiek tiek komentarų?

Dabar važinėju su AGV AX-8 EVO. Nors matuojant, iš pažiūros normalią galvos formą, 60 cm niekaip netiko XXL (62-64). Gal dėl to, kad dar šalmo nebuvau turėjęs, tai iš FC-moto paėmiau XXXL už 150. Iš pradžių buvo labai gerai ir tikrai neklebėjo purtant galvą, bet dabar norėtųsi, kad laikytųsi standžiau. Per ausis košia totaliai, net ir pošalmis nepadeda. Kiek suprantu miškuose būtų labai gerai, bet žvyrkeliais tarp kaimų labai triukšmingas, nors dėl snapelio važiuojant apie 90 km ir dairantis į šalis galvos beveik netampo ir jokio diskomforto nejaučiu. Šonines angas iš vidaus užklijavau lipnia juosta, o priekį užaklinau tik viršutinę dalį. Kažkiek pagerėjo, bet vis tie smarkiai košia. Teks aklint visą priekį.
Aš taip pat dairiausi kažko panašaus, kaip Arai Tour-X, tačiau dėl didelės kainos aš nebūsiu jo pirkėjas, žiurinėjau Acerbis, kaip pas "Saulius_S", tačiau jis minėjo, kad ir juo yra nepatenkintas. O Caberg Tourmax lyg ir būtų gerai, tačiau jei jau reikia kamštukus į ausis kištis vėjo garsui slopinti, tai negirdint variklio darbo man dingtų pusė malonumo važiuoti motociklu. Žiūrėjau be snapo, Scorpion Exo 910 Air Solid. Ten kiek suprantu pagalvėlės prisipumpuoja ir prisitaiko prie galvos. Gal kas girdėjo kiek ta sistema ilgaamžė ir patikima?

_________________
Giedrius
Transalp 600 V


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 12 Bal 2016, 13:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2015, 22:07
Pranešimai: 250
.

_________________
Pasišalinęs...


Paskutinį kartą redagavo budras 18 Kov 2018, 02:02. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 12 Bal 2016, 15:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Spa 2015, 15:23
Pranešimai: 150
Miestas: Rokiškis
Pritemstantis stiklas yra gerai. Aš savo akiniuose pritemstantį turiu :), nors stengiuosi akinius naudoti kuo mažiau, tai gal nedubliuosiu. Beje ir šalmas ne iš pigesnių.

_________________
Giedrius
Transalp 600 V


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 12 Bal 2016, 16:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2015, 22:07
Pranešimai: 250
.

_________________
Pasišalinęs...


Paskutinį kartą redagavo budras 18 Kov 2018, 02:03. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šalmas kelionėms
StandartinėParašytas: 12 Bal 2016, 16:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Bir 2015, 12:00
Pranešimai: 25
Miestas: Vilnius
Caberg be Tourmax dar turi Duke (be snapelio), taip pat pagal reviews'us Duke tylesnis uz Tourmax'a ir saugumo testuose (http://sharp.direct.gov.uk/) Duke/Tourmax lenkia Shoei ir Schubert.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 81 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 4:30 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007